titulek   titulek   titulek
   
 
Jméno: Heslo:
menu
 
 
English
S.E.B.U.
 
 
Další
 
 
Portál
 
Návštěvnost
 
Nyní on-line: 23,
přihlášeno: 0.
Partneři
 
Město Kladno
   
Pražské služby, a.s.
   
PALABA
   
GA.M.E.S.NET
   
 
Webmaster
 
   
   

Střelecké hry - Sychrov 2004

Mistrovství v lovecké a bojové lukostřelbě

15.5.-16.5.2004

V pátek 14. května 2004 zámecká zahrada Sychrova ožila. Sjeli se sem pořadatelé a soutěžící na dlouho připravovanou akci Otevřeného mistrovství v bojové a lovecké lukostřelbě. Organizátoři měli plné ruce práce s přípravou stanovišť pro jednotlivé disciplíny a s organizací celé soutěže. Ve večerních hodinách se soutěžící registrovali k soutěži a připravovali se na nadcházející náročný den. Sjeli se zde i stánkaři a skupiny historického šermu, jakož to i různé zájmové organizace, které zpestřovali program celé akce. Když pak v pozdních nočních hodinách celá zámecká zahrada usínala, netušila jak náročný, ale zajímavý víkend jí čeká.
Chladného sobotního rána se všichni časně vysoukali ze spacáků a dolaďovali vše potřebné, aby soutěž i doprovodný program mohly začít. V devět hodin ráno se slavnostně zahájily lukostřelecké hry a nic nebránilo tomu se vrhnout do soutěžení.
Mistrovství se skládalo ze 14 disciplín loveckého i bojového zaměření. Učastníci mohli soutěžit ve střelbě z luku i kuše. Pestrost a propracovanost jednotlivých disciplín byla pro závodníky velmi inspirativní. Mohli si vyzkoušet například střelbu z jedoucího vozu taženého koňmi, noční střelby na postavy s loučí, terénní střelbu lesem na figuríny zvířat nebo klasickou terčovku či kombat. Probíhalo vždy několik disciplín současně a tak měli účastníci dostatek času odstřílet všechny disciplíny, podporovat své kamarády nebo se jít podívat na doprovodný program. 54 soutěžících oděných do různých dobových střeleckých kostýmů se chovalo velmi adekvátně celou akci a z jejich nálady a výkonů bylo zřejmé, že sdílejí pozitivní názory na tak náročnou soutěž.
indian.jpg (10014 bytes)Mezi tím se do zámecké zahrady přišli podívat zvědaví návštěvníci, které lákaly stánky se středověkým uměním, bohatý program či možnost si vyzkoušet střelbu z luku nebo vrhání nožem a sekerou.
Odpolední zamračená obloha se prezentovala deštěm, který sice odlákal pár diváků, ale neodradil střelce, ani neomezil jejich výkonnost.
Po setmění se konaly noční střelby, které byly velmi atraktivní svou jedinečností.
Náročný den plný nových prožitků pak vlákal všechny do stanů, aby načerpali síly do dalšího soutěžního klání.
Druhý den ráno se počasí umoudřilo a sluníčko se ohřívalo zámecké zdi. Střelecký dopolední program probíhal v euforii získání posledních možných bodů do ukončení soutěže. Do uzavření výsledků měli účastníci možnost projít se rozlehlou zahradou, nebo se obdivovat krásám, ukrytými mezi zámeckými zdmi. Po obědě se pak konečně vyhlašovali výsledky Mistrovství. Kvalita soutěžících byla vysoká, ale i přes to, že každý vynikal v jiné disciplíně, součet bodů rozhodl o jednoznačném vítězi v luku, kterým se stal Jan Řehořovský, v kuši pak Vladimír Pácalt. Nutno podotknout, že Mistrovství se neúčastnili jen muži, ale i ženy a velmi úspěšně. Vyhodnocením sice skončila soutěž, ale podle zájmu soutěžících i organizátorů se můžeme těšit na další akce podobného zaměření.
V průběhu nedělního odpoledne se zámecká zahrada uvedla do původního stavu za pomoci soutěžících i organizátorů a nikdo by nepoznal, že před pár hodinami tudy prošly stovky lidí a proletělo tisíce šípů.
Myslím, že organizátoři soutěže, kterým patří tyto stránky, odvedli fantastickou práci a odměnou jim jsou spokojené tváře účastníků soutěže.

Leontýnka

.

CELKOVÉ POŘADÍ - LUK
(deset nejlepších soutěžících)
  CELKOVÉ POŘADÍ - KUŠE
(deset nejlepších soutěžících)
Pořadí Jméno Body Pořadí Jméno Body
1. Řehořovský Jan 104,33 1. Pácalt Vladimír 52,3
2. Kácha Ladislav 101,33 2. Kácha Ladislav 49,7
3. Kutílek Leoš 89,67 3. Matějek Stanislav 41,3
4. Blažek Ondřej 87,00 4. Rataj Stanislav 35,0
5. Polcer Jaroslav 84,33 5. Klatka Martin 33,0
6. Rataj Stanislav 84,33 6. Poulíček Pavel 32,3
7. Sobota Vladimir 76,67 7. Krejčí Zdeněk 29,0
8. Poulíček Pavel 76,00 8. Kutílek Leoš 28,7
9. Maroušek Jan 75,67 9. Lev Daniel 27,3
10. Kvarda Zdeněk 73,00 10. Blažek Ondřej 23,7

K dispozici jsou i kompletní výsledkové tabulky (formát Excel) pro všechny diciplíny.

Zajímá-li Vás Sychrovský zámek, dějiště letošního mistrovství, jeho historie i současnost pokračujte na stránce věnováné zámku Sychrov.