Milan Babuka

SEBU na Rejvízu boduje! Péťa veze 1. Místo

Na soutěž v Rejvízu jsme vyrazili již podruhé během posledních tří let. Mně osobně se soutěž minule tak líbila, že nás ani dálka neodradila, a tak jsme s Láďou vyrazili do srdce Jeseníků. Pavel Halamíček staví disciplíny tak, že mému stylu, střelba především na rychlost, skvěle sedí.

Na akci panovala skvělá atmosféra od začátku až do konce. Naše skupinka složená ze střelců ze SEBU, Lukoklubu, kamarádů z Polska a jednoho hrozně šikovného pána Petra Galy byla hodně různorodá. Nejlepší disciplínou, kvůli které se prostě vyplatí sem tu dálku jet, jak řekl Láďa, jsou vlci. Jedou k vám a snaží se vás sežrat, a proto se je snažíte všechny udolat.

Během střílení nás čekal oběd a pak i večeře. Po oficiální části jsme si ještě zastříleli na jablko a kombaty. Láďa se v kombatech propracoval dokonce do čtvrtfinále, zatímco já jsem prohrála s Leou o kolo dříve. Před vyhlášením nás ještě čekali rozstřely. Vždycky bylo třeba zvolit absolutního vítěze disciplíny, a tak jsem se ocitla v souboji s Láďou Káchou o vítězství v rychlostřelbě. Už jen z toho, že se mám na kombat postavit proti někomu takovému, jsem měla trochu strach.

První povel připravit a teď. Oba zakládáme, přičemž šípy doletí do bodované zóny a zabodnou se úplně ve stejný čas. Jdeme tedy na druhý pokus, prvním šípem oba vedle, i když ten můj vypadal na hraně, takže se souboj přerušuje. Bohužel je mimo, a tak pokračujeme na třetí pokus. Ten už vyhrává Láďa Kácha. Na co asi nikdy nezapomenu je, když mi vysekl pochvalu, že skvěle střílím, že si mě všiml už dříve. Budu si jí nosit u srdíčka a snažit se, abych ho ani příště nezklamala. Pak už přišlo vyhlášení, kdy jsem nevěřícně koukala na to, když mě vyhlásili jako vítězku ženské kategorie. Byl to prostě úžasný závod, na který snad pojedeme příští rok zase.

Péťa

(Fotogalerie)

Milí lukostřelci a lukostřelkyně,

Předposlední víkend v červnu jsme (Já, Láďa a Verča) byli na soutěži v Borku u Žlutic. Já s mamkou jsme vyrazili již ve čtvrtek a pomohli jsme se stavbou disciplín. Každý terč jsme tedy dobře znali a teď je ještě trefit. To bylo v mém podání ze začátku trochu horší. První tři disciplíny byl propadák, ale pak se mi jich pár povedlo a nakonec se mi povedlo vyhoupnout na třetí místo v kategorii dřevostřílející luk hned za Láďu, který skončil na druhém místě.

Počasí nám na začátku závodu moc nepřálo, a tak byl start odložen o 1 hodinu. Všichni se bavili, ale na druhou stranu i napjatě čekali až přestane pršet a budeme moci vyrazit na trasu. Po skončení závodu na nás ještě čekaly kombaty, ve kterých jsme se bohužel dostali nejdále do druhého kola, ale i to je úspěch. Pak už bylo již výše zmiňovaného vyhlášení. Na závěr jsme si opekli sýr na ohni a vyrazili jsme domů.

Nejvíce se mi líbilo kyvadlo, které bylo i reálné trefit. Tedy většina z účastníků odcházela z této disciplíny s dobrým pocitem.

Fotky z akce najdete pod:

https://lukostrelecleontyna.rajce.idnes.cz/2019-06_Borecky_sip

Zdraví vás všechny,

Péťa

Výprava na turnaj v Beckově

Již potřetí se střelci, ze Spolku evropských bojových umění, vypravili na turnaj pořádaný těsně za Slovenskými hranicemi na hradě Beckov. Tentokrát byla výprava ve složení: Daniel Lev, Lenka Česká, Barbora Hofmanová, Michal Šašek, Karolína Zoltánová, Petr Neveriš a nestřílející Linda Podrabská.

Výprava vyjela z Kladna již v pátek ráno, protože v rámci výpravy, byla v plánu prohlídka Čachtického hradu, nedaleko vzdáleného od hradu Beckov. Do Čachtic výprava dorazila v časných odpoledních hodinách a absolvovala prohlídku hradu s průvodcem.

Číst dále